fot. Fotolia

Rolnicy, którzy kwalifikują się do kategorii mikro oraz małych przedsiębiorstw, będą posiadać prawo do skorzystania z mechanizmu osłonowego, zabezpieczającego przed podwyżką cen energii elektrycznej ? informacja ta została przekazana przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego podczas czwartkowej konferencji prasowej.

W środę 31 lipca sejm zaktualizował ustawę o cenach prądu, a o fakcie tym poinformował minister rolnictwa wraz z ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim.

Jednocześnie wyjaśniono, że w opinii Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozwiązania zawarte w ustawie mają również zastosowanie do podmiotów prowadzących działalność rolniczą.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że rolnicy mają prawo skorzystać  z rozwiązań przewidzianych w ustawie o cenach prądu oraz zaznaczył, że większe, wyspecjalizowane gospodarstwa potrzebują dużych ilości energii.

? Niezależnie od posiadanej umowy na dostawę energii elektrycznej oraz stosowanej taryfy w rozliczeniach z zakładem energetycznym, rolnicy i przedsiębiorstwa sektora rolnego mają zagwarantowane takie same warunki jak inni przedsiębiorcy ? poinformował szef resortu rolnictwa.

MRiRW