warchlaki
fot. Fotolia

Holenderska hodowla trzody chlewnej przejdzie w najbliższym czasie prawdziwą restrukturyzację.

Holenderscy hodowcy trzody chlewnej, firmy transportowe, ubojnie, klienci oraz władze połączyły siły w ramach koalicji ?Vital Pig Farming?, której celem jest poprawa środowiska życia zwierząt, zamknięte systemy hodowli, zdrowe zwierzęta, atrakcyjny model dochodów i wkład w poprawę klimatu.

Holenderskie Ministerstwo Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności przedstawiło w tym celu do konsultacji ?Porozumienie o dotacji na restrukturyzację hodowli trzody chlewnej (SVR)?.

W ramach prowadzonych działań, Holendrzy dążyć będą do osiągnięcia bardziej zrównoważonej produkcji trzody chlewnej i zmniejszenia ryzyka funkcjonowania ferm dla zdrowia ludzi i środowiska w warunkach wysokiej gęstości zaludnienia.

Oznacza to, że Ministerstwo Rolnictwa będzie oferować fermom zlokalizowanym w miejscach, w których sprawiają kłopoty ludziom dotacje w zamian za zaprzestanie działalności rolniczej.

Jest to jeden z etapów realizacji planu holenderskiego rządu, który chce znacznie zmniejszyć liczbę ferm trzody chlewnej na obszarach, gdzie występują częste konflikty z lokalnymi mieszkańcami. gdzie występują częste konflikty z lokalnymi mieszkańcami.

Rijksoverheid

1 KOMENTARZ