strajk rolników w Holandii
fot. Twitter Sven Jach

W Holandii ponownie odbyły się masowe protesty rolników przeciwko rządowej polityce rolnej.

Jak poinformowały niemieckie media, na miejscu są także rolnicy z niemieckiego stowarzyszenia Land schafft Verbindung (LsV), którzy kilkoma setkami ciągników przekroczyli granicę, aby wspierać swoich kolegów z Holandii.

Rolnicy mieli pierwotnie podjąć działania mające na celu zablokowanie holenderskich centrów logistycznych w supermarketach już we wtorek. Ze względu na fakt, iż nie byłby to zgodne z prawem, organizacja Farmers Defense Force (FDF) obrała inną formę protestu.

Szacuje się, że w samej Geldrii pojawiło się około 300 ciągników, którymi przyjechali rolnicy z Niemiec.

? Okazujemy naszą solidarność i wspieramy naszych holenderskich kolegów, ponieważ polityka tam również nie stwarza dobrych warunków dla rolników ? poinformowała organizacja Land schafft Verbindung (LsV).

Podczas gdy Niemieccy rolnicy mają problem z tzw. pakietem rolnym, który rząd federalny chce wdrożyć wbrew woli wielu rolników, Holendrzy nie chcą zgodzić się na wdrożenie polityki azotowej, która zakłada między innymi redukcję pogłowia zwierząt gospodarskich.

Podczas gdy rolnicy protestowali na ulicach, w holenderskim parlamencie w Hadze odbywała się debata na temat polityki azotowej.

Źródło: www.agrarheute.com