Inauguracyjne posiedzenie ?Porozumienia Rolniczego?
fot. MRiRW

W środę w Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie ?Porozumienia Rolniczego?, czyli platformy dialogu między rządem, rolnikami oraz przedstawicielami handlu.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 168 organizacji i związków rolniczych oraz reprezentanci przetwórców, handlowców i konsumentów. W rozmowach nie uczestniczyli przedstawiciele ruchu Agro Unia, którzy w ostatnim czasie przeprowadzili szereg protestów oraz przedstawili swoje postulaty ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi, Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu.

Podstawowym celem ?Porozumienia Rolniczego? jest porozumienie producentów, przetwórców, handlowców i konsumentów. Osiągnięcie kompromisu ma doprowadzić wypracowania niezbędnych zmian, które mają pozwolić na wykorzystanie potencjału polskiego rolnictwa.

? Bardzo się cieszę, że tak duża liczba związków i organizacji rolniczych odpowiedziała na zaproszenie i przybyła na inauguracyjne posiedzenie Porozumienia Rolniczego ? poinformował minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

– Myślę, że wystarczy kilka tygodni, aby zakończyć dyskusje i wypracować wnioski, które przełożymy na język legislacji i skierujemy do Parlamentu polskiego, a jeśli trzeba będzie to i do Brukseli ?dodał szef resortu rolnictwa.

MRiRW