Kiełbasy
fot. Fotolia

Hala wystawowa, w której znajduje się rosyjskie stoisko podczas targów Zielony Tydzień, została w piątek zamknięta na około 2 godziny. Przyczyną była nielegalna wieprzowina ? informuje niemiecki dziennik Bild.

Według organizatorów hala targowa została tymczasowo zamknięta, ponieważ podczas kontroli wykryto nielegalnie importowaną wieprzowinę z Rosji.

Jak poinformował rzecznik targów, urząd weterynaryjny zbadał okolicę, a produkty mięsne zostały skonfiskowane. Łącznie skonfiskowano pięć rodzajów towarów, dla których brakowało świadectw celnych, w tym produkty mleczne.

Według niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa, zakazy importu dotyczą produktów mięsnych z krajów spoza Unii Europejskiej. Zapobiega to wprowadzaniu chorób zwierząt, takich jak afrykański pomór świń, który jest nieszkodliwy dla ludzi.

Według organizatorów, hala 2.2, gdzie znajduje się rosyjskie stoisko była zamknięta przez około dwie godziny z powodu zastosowania środków zapobiegawczych. Organizatorzy podkreślili, że nie było żadnego zagrożenia dla gości odwiedzających targi.

Rosja jest jedynym krajem, który zajmuje całą halę o powierzchni 5000 metrów kwadratowych na targach Zielony Tydzień.

Źródło: www.bild.de