leki weterynaryjne - podatek VAT
fot. Fotolia

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zapowiadają zaostrzenie protestów ? między innymi blokadę dróg w całym kraju oraz strajk głodowy. Pracownicy domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego 40 mln zł na podwyżki.

Serię działań ma rozpocząć ?czarny poniedziałek? ? pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zapowiedzieli, że przyjdą do pracy ubrani na czarno, aby przedstawić w ten sposób panujące nastroje. Jeżeli rząd nie podejmie odpowiednich działań, zapowiadane są blokady dróg na terenie całego kraju, głodówka oraz szereg innych akcji.

? Intensywność, rodzaj i czas reakcji uzależniona jest od poczynań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów – powiedziała Sara Meskel przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Obiecane 40 mln zł na wzrost wynagrodzeń pracowników Inspekcji Weterynaryjnej miało zostać przekazane do końca I kwartału 2019 roku.

OZZPIW