JCB Fastrac 4220 Snow
fot. Villeton

Francuska firma Villeton specjalizująca się w produkcji sprzętu do odśnieżania, opracowała nowatorską wersję ciągnika JCB Fastrac 4220, która z powodzeniem może być wykorzystywana w zimowych pracach.

Chociaż na terenie całej Europy wciąż można cieszyć się letnią, lokalne służby w Alpach Francuskich ciężko pracują nad przygotowaniem zestawu do odśnieżania, aby utrzymać górskie drogi przejezdne, gdy nadejdzie pierwszy śnieg.

Wiele używanych przez służby osprzętów zostało wykonanych przez francuską firmę Villeton, która dostosowała również różnorodne pługi śnieżne i dmuchawy do montażu w ciągnikach, takich jak Claas Xerion i JCB Fastrac.

Okazuje się, że firma Villeton postanowiła pójść nieco dalej, maksymalnie dostosowując ciągniki do pracy w trudnych, górskich warunkach.

JCB Fastrac 4220 czyli flagowy model z serii 4000 został zmodernizowany we współpracy z JCB France. Maszyna nazywana często jako Fastrac Snow charakteryzuje się lepszą widocznością, a elementy sterujące zostały zmodernizowane tak, że przekładania typu CVT zapewnia takie same zakresy prędkości w trybie jazdy do tyłu.

Modyfikacja ciągnika JCB Fastrac 4220 zajmuje około sześciu miesięcy, a francuska firma twierdzi, że do tej pory zmodyfikowała dziewięć Fastraców. Chociaż nie zostało to jeszcze zrobione, modyfikacje planowane są również w ciągnikach JCB Fastrac 4160 i JCB Fastrac 4190.

Villeton