John Deere 6135R
fot. John Deere

Wszystkie ciągniki John Deere serii 6R, zostaną wyposażone w joystick CommandPRO. Udogodnienie dostępne wcześniej tylko w modelach 6230R i 6250R umożliwia sterowanie ciągnikiem od zera  do prędkości maksymalnej za pomocą prostego pchnięcia lub pociągnięcia joysticka.

Joystick CommandPRO dostępny będzie w każdym ciągniku z serii 6R razem z przekładnią AutoPowr. Użytkownik będzie miał możliwość wyboru, czy joystick będzie wyposażony w panel sterowania CommandCenter 4600 czy w nowy CommandCenter 4200.

Nowa wersja panelu sterowania posiada większy, 8,4 calowy ekran, a terminal umożliwia kontrolowanie systemu AutoTrac oraz funkcji sterowania sekcjami, dokumentacji danych, a także kilku innych.

Panel CommandCenter 4200 jest również w pełni kompatybilny ze wszystkimi funkcjami ISOBUS posiadającymi certyfikat AEF.

Ciągniki serii 6R zostaną wyposażone także w układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu (VRS), który będzie można włączać i wyłączać za pomocą panelu sterującego CommandCenter. Układ kierowniczy sprawia, że operator musi poświęcić mniej siły do kierowania pojazdem, co umożliwia szybkie i płynne nawroty i poprawia komfort jego pracy.

John Deere