ferma przepiórek Niemcy
fot. Deutsches Tierschutzbüro

Niemiecka organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt ? Deutsches Tierschutzbüro ujawniła kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami.

Tym razem organizacja wzięła pod lupę największe fermy przepiórek w Niemczech, gdzie w większości przypadków zwierzęta spędzają swoje życie, męcząc się w małych klatkach. W trzech przypadkach sprawa została skierowana do odpowiednich urzędów weterynaryjnych.

Naruszenia widoczne były między innymi na fermie w Goldenstedt w Dolnej Saksonii, gdzie 10 tys. przepiórek utrzymywanych było w systemach klatkowych w zaciemnionym pomieszczeniu. Zwierzęta wykazywały problemy behawioralne, wydziobywały sobie pióra, a część z nich była ranna.

Jaja przepiórek pochodzących z fermy w Goldenstedt trafiły do znanej sieci sklepów w Dolnej Saksonii, Bremie, Saksonii-Anhalt, a także w Brandenburgii i w Berlinie. Po nawiązaniu  przez Deutsches Tierschutzbüro kontaktu z siecią sklepów, zdecydowano się na wstrzymanie dostaw z fermy w Goldenstedt do czasu wyjaśnienia.

Podobne naruszenia miały miejsce także na utrzymującej 2 tys. ptaków fermie w Lübeck oraz 10 tysięcznej fermie Buckow. W obu przypadkach zwierzęta również utrzymywane były w ogromnej ciasnocie i wykazywały wyraźne zaburzenia zachowania. Oba gospodarstwa, podobnie jak ferma z Goldenstedt, współpracowała z sieciami handlowymi.

Deutsches Tierschutzbüro