łamanie dobrostanu zwierząt
fot. SOKO Tierschutz

Niemiecka organizacja Soko Tierschutz zajmująca się obroną praw zwierząt poinformowała o kolejnym przypadku łamania dobrostanu zwierząt na fermie bydła mlecznego.

W niedzielę organizacja otrzymała informacje od osoby, która podczas spaceru zaobserwowała przypadek łamania dobrostanu na dużej farmie mlecznej we Fredenbeck w Dolnej Saksonii.

Krowa będąca w stanie agonalnym, znajdowała się poza budynkiem gospodarczym. Zwierzę leżało w deszczu i w błocie ? miało poważne obrażenia i ewidentnie cierpiało z powodu bólu. Najwyraźniej zwierzę zostało tam wywiezione, aby nie zobaczyły go osoby niepowołane ? informuje organizacja.

? Fotografia jaką otrzymaliśmy, przypominała makabryczne zdjęcia wykonane w około 20 gospodarstwach mlecznych w regionie, które SOKO Tierschutz opublikowało w 2019 roku. Naszym zdaniem to zwierzę musiało czekać na jeden z tych nielegalnych transportów do rzeźni, aby jeszcze zrobić z niego mięso ? uważa Friedrich Mülln z organizacji SOKO Tierschutz.

Sprawna reakcja SOKO Tierschutz sprawiła, że udało się przejąć krowę, która miała zostać zbadana. Na miejscu pojawiła się również policja. Właściciel gospodarstwa mlecznego usłyszał zarzuty łamania dobrostanu zwierząt.

Źródło: www.soko-tierschutz.org