Michał Kołodziejczak - protest rolników
fot. Unia Warzywno Ziemniaczana

W poniedziałek 28 stycznia odbędą się zapowiadane przez ruch Agro Unia ostrzegawcze manewry rolnicze, przeprowadzane pod hasłem AGROpowstanie2019. W wielu miejscowościach w całej Polsce, rolnicy wyjdą na ulicę, aby przypomnieć, że ich problemy w dalszym ciągu nie zostały rozwiązane.

Lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak otwarcie przyznaje, że nie wierzy już w konstruktywną współpracę z premierem i ministrem rolnictwa. Wierzy, że w tle nadchodzących uda się nawiązać dialog z prezydentem Andrzejem Dudą.

? Jutro odbędzie się kilkadziesiąt blokad na terenie całej Polski. Praktycznie w każdym województwie rolnicy wyjdą na ulicę, aby zamanifestować swoje niezadowolenie. Liczę na wzajemne zrozumienie ze strony policji i chęć wspólnej pracy na rzecz normalności w Polsce ? zapowiada Kołodziejczak.

? Jutro zwracamy się bezpośrednio do Pana prezydenta. Zdajemy sobie sprawę, że polscy rolnicy są wymagającym partnerem do rozmów, ale wierzymy, że prezydent jest na to gotowy.

? W poniedziałek zaczynamy z samego rana. Osobiście zapraszam do udziału wszystkich rolników: Wyjdźmy i upomnijmy się o swoje!

Agro Unia