Przedstawiciele Agro Unii spotkanie z Janem Krzysztofem Ardanowskim
fot. MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski w zdecydowany sposób skomentował środową manifestację ruchu Agro Unia w Warszawie.

? Niektóre organizacje rolnicze nie chcą rozmawiać, aby podzielić się swoją wiedzą z innymi. Być może wynika to z tego, że ich przedstawiciele tej wiedzy nie mają. Wychodzą z założenia, że wszyscy mają z nimi rozmawiać na kolanach. Już nie chcą rozmawiać z ministrem rolnictwa. Odbyłem już kilka rozmów z przedstawicielami protestujących rolników i muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną ? powiedział Ardanowski.

Słowa ministra spotkały się z szybką odpowiedzią ze strony lidera Agro Unii, Michała Kołodziejczaka.

? Jeżeli pustka intelektualna o której mówi minister dostałaby pieniądze za świnie wybite z powodu afrykańskiego pomoru świń, to dzisiaj bez problemu zwrócilibyśmy z nawiązką pieniądze za szkody, które zostały wyrządzone miastu podczas protestów. Inna sprawa, że tak naprawdę nikt się do tego nie poczuwa, ponieważ walczymy o dużo większą sprawę – powiedział.

? Podejmiemy jeszcze jedną próbę namówienia ministra na rozmowę, aczkolwiek nie wiem, czy powinniśmy rozmawiać z człowiekiem, który nazywa nas dnem intelektualnym.

Polsat News