Michał Kołodziejczak - protest rolników
fot. Unia Warzywno Ziemniaczana

Założyciel ruchu Agro Unia oraz tworzącej się partii politycznej Prawda, Michał Kołodziejczak nie wykluczył kolejnych protestów rolników.

W materiale wideo opublikowanym na profilu Agro Unii na portalu społecznościowym Facebook, Kołodziejczak zwrócił uwagę na narastający ponownie problem związany z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń, problem przepakowywania zagranicznych ziemniaków i sprzedawania ich na polskim rynku jako wyprodukowane w Polsce, a także katastrofalną sytuacje cenową na rynku wołowiny i spadające ceny mleka.

Według Kołodziejczaka obecna sytuacja jest problemem wszystkich Polaków, bowiem spadek cen płaconych rolnikom doprowadzi do upadku polskiego rolnictwa i wzrostu poziomu cen żywności importowanej do Polski.

? Polska produkcja żywności zanika, a ceny żywności szybują w górę i będą szybować. Jeżeli polskie rolnictwo nie będzie oczkiem w głowie wszystkich Polaków, to niebawem nie będziemy mieli co jeść lub żywność stanie się wyjątkowo droga.

? ASF, spadające ceny bydła, przepakowywanie ziemniaków to nie jest tylko i wyłącznie sprawa rolników. Jeżeli słyszę, że powinniśmy po raz kolejny wyjść na ulicę, to my tak naprawdę nie powinniśmy z tej ulicy schodzić. Ale czy to jest rozwiązanie? Moim zdaniem nie.

? Myślę, że powinniśmy wyjść i zaprotestować, ale tym razem zrobić to nieco rozsądniej. Musimy pokazać istotę problemu oraz jedność ludzi, który wyłącznie żywność kupują, z ludźmi, którzy ją produkują.

Agro Unia