Krone Big X 1180
fot. Krone

Niemiecki producent maszyn rolniczych, firma Krone zaprezentowała sieczkarnię Krone Big X 1180 o mocy 1156 KM. Nowa maszyna ujrzało światło dzienne przed kilkoma dniami podczas pokazu polowego pod Berlinem.

Firma Krone ma obecnie w swojej ofercie dwanaście modeli sieczkarń w trzech seriach, a Krone Big X 1180 wraz z modelami Big X 680, 780 i 880 tworzy najbardziej rozbudowaną serię.

Główna zmiana w najnowszym modelu zaszła w dziale silnikowym, gdzie silnik o mocy 1078 KM i pojemności 24.24 litra znany między innymi z modelu Big X 1100 został wymieniony na nieco mocniejszy silnik marki Liebherr, który spełnia normę spalin Stage V.

Wszystkie cztery modele wyposażone są między innymi w automatyczny system napełniania EasyLoad, który wykorzystuje opartą na kamerach analizę obrazu 3D w celu automatycznego napełnienia przyczepy.

Ponadto maszyny posiadają system zgniatania ziarna OptiMaize, który dzięki śrubowo ułożonym zębom, pozwala ścinać masę nie tylko w kierunku wzdłużnym, ale także w poprzecznym. Zapewnia to zgniatanie ziarna kukurydzy na całej szerokości, wraz z kierunkiem przepływu zielonej masy.

Sieczkarnia Krone Big X 1180 powinna pojawić się w ofercie niemieckiego producenta na sezon 2019.

Krone