Michał Kołodziejczak
fot. Michał Kołodziejczak

Poniedziałkowe spotkanie przedstawicieli ruchu Agro Unia z ministrem rolnictwa, Janem Krzysztofem Ardanowskim nie okazało się przełomowe.

Szef stowarzyszenia, Michał Kołodziejczak w swoim wystąpieniu na portalu społecznościowym Facebook, w krytyczny sposób wypowiedział się na temat pracy ministra.

? Poniedziałkowa rozmowa z ministrem rolnictwa była tak naprawdę nieudaną próbą gry politycznej z jego strony i w ogóle nie przypominała rozmowy o problemach rolniczych ? powiedział Kołodziejczak.

? Rozmowy w ministerstwie rozpoczęły się od tematu rolników i członków Agro Unii, a konkretnie ich komentarzy na oficjalnym koncie naszego stowarzyszenia na Facebooku. To był temat, który najbardziej interesował ministra. Dlaczego te komentarze najbardziej bolą ministra? Bo są prawdziwe.

? Minister rolnictwa wypowiedział wczoraj posłuszeństwo rolnikom. Powiem więcej: Minister rolnictwa wypowiedział wczoraj wojnę polskim rolnikom.

? Nie mamy czasu na tego typu spotkania, jak to wczorajsze. Minister wciąż nie zrealizował postulatów związanych z sektorem rynkiem wieprzowiny, a do omówienia są także rynki innych branż. Jak w takich okolicznościach mamy posunąć się do przodu?

Agro Unia