fot. Kubota

Japoński producent maszyn rolniczych, firma Kubota, wprowadza na polski rynek nowy model ciągnika – M7002, który jest spadkobiercą znanego modelu M7001.

Kubota M7002 to ciągnik stworzony jest przede wszystkim do ciężkich prac polowych, który w porównaniu z wersją M7001 jest ciągnikiem o wiele bardziej funkcjonalnym i zwrotnym.

Innowacją, która od razu rzuca się w oczy jest 6-biegowa przekładnia Powershift, w opcji 30/15 dla biegów pod obciążeniem oraz 54/27 dla biegów pełzających. Projektując nową wersję, Kubota skupiła się także na takich cechach jak ładowność czy osiągi silnika. Maksymalna moc maszyny wynosi teraz 170 KM, przy jednoczesnym, niższym zużyciu paliwa.

Wyższe parametry silnika w połączeniu z wyższymi rozmiarami opon i lepszą przyczepnością sprawiają, że Kubota M7002 może poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 50 km/h.

Komfort pracy ciągnika zwiększają zmodyfikowana operacyjność głównego joysticka i większa pamięć operacyjna Menadżera Pracy na Uwrociach (HMS ? Headland Management System). Ciągnik został wyposażony także w nowe opcjonalne zawieszenie i rozwiązania poprawiające komfort akustyczny pracy i nie tylko.

Nowością jest również nowy fotel kierowcy – Deluxe MSG95AL741, który zapewnia większy komfort operatora podczas wytężonej pracy oraz reflektory LED, które zapewniają lepszą widoczność podczas prac po zmierzchu.

Ciągnik Kubota M7002 może zostać wyposażony także w niestandardowe rozwiązania, takie jak montaż elektrycznych lusterek wstecznych i świateł w kabinie dla zwiększonej widoczności.

Kubota