Kubota M7172
fot. Kubota

W przeszłości wielokrotnie pojawiły się plotki, że Kubota szykuje się do kupna jednego z europejskich producentów ciągników, aby szybko znaleźć się w czołówce producentów ciągników o wyższej mocy.

Tymczasem dość niespodziewanie Kubota rozpoczyna współpracę z Buhler Industries, kanadyjskim producentem ciągników Versatile, aby stworzyć nową serię ciągników o średniej mocy dla Kubota Corporation.

Nowa strategia jest częścią planu rozwoju Kuboty w segmencie ciągników o dużej mocy i będzie realizowana w fabryce ciągników Versatile w Winnipeg w Kanadzie.

Nowe ciągniki mają charakteryzować się wyższą mocą niż obecny model flagowy M7152 (175 KM), a numery modeli i wszystkie szczegóły techniczne nie zostaną opublikowane do czasu premiery w USA i Kanadzie, która jest planowana na drugą połowę 2019 roku.

Póki co nie wiadomo, czy nowe ciągniki powstałe w wyniku współpracy trafią na rynek europejski. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się bliżej listopada, kiedy to odbędzie się kolejna edycja targów Agritechnica w Hanowerze, która będzie dla Kuboty idealną okazją do zaprezentowania nowych modeli.

Kubota / Versatile