Landini Rex 4
fot. Landini

Włoski producent ciągników rolniczych, firma Landini zdobyła nagrodę Eima 2018 za innowację techniczną, którą okazał się hybrydowy system wspomagania kierowcy zastosowany w ciągniku Landini Rex 4.

Ciągnik specjalistyczny służący do pracy w winnicach i sadach, poprzez zastosowanie systemu wspomagania kierowcy (Advanced Driver Assistance System – ADAS) daje operatorowi większy komfort podczas jazdy zarówno po drodze, jak i podczas prac uprawowych.

Operator może skoncentrować się na pracy, podczas gdy system ADAS dba o takie aspekty jak prowadzenie pojazdu, rejestrowanie godzin pracy, czy informowanie o wymaganiach serwisowych.

Advanced Driver Assistance System daje także możliwość prowadzenia satelitarnego, zapamiętaniem położenia koła i sterowania podczas jazdy po zboczu i bruzdach.

Również wygląd ciągnika łączy w sobie różne innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że jazda jest wygodniejsza dla operatora i pozwala na większą koncentrację podczas wykonywanej pracy

Landini Rex 4 był również nominowany do nagrody Tractor of the Year w kategorii ciągniki specjalistyczne, ale musi uznać wyższość Frutteto CVT 115 S.

Eima