Landini Robo-Six
fot. Landini

Włoski producent maszyn rolniczych, firma Landini podczas targów Fieragricola w Weronie, zaprezentowała swój najnowszy model ciągnika rolniczego.

Landini Robo-Six o mocy 225 KM posiada nową, smukłą maskę i nową kabinę z 12 światłami roboczymi LED. Sześciocylindrowy, 24 zaworowy silnik o pojemności 6,7 litra wyposażony DOC i SCR spełnia z kolei normy Stage V.

Dostępny zarówno w wersji Active, jak i Dynamic, układ hydrauliczny zapewnia prędkość 123 l / min (opcja 163 l / min w modelu Dymanic). Wersja Active posiada mechanicznie sterowane zawory hydrauliczne, a Dynamic wyposażony jest w maksymalnie osiem elektrohydraulicznych suwaków i trójdrożny zawór przełączny.

Inne nowe funkcje ciągnika Landini Robo-Six to wspomagany elektrycznie ruch pochylania kierownicy za pomocą przełącznika i dźwigni do regulacji wysokości oraz 12-calowy ekran dotykowy z nowym menu do konfiguracji funkcji ciągnika i deski rozdzielczej użytkownika, pokazujące zużycie i obszary pracy. 

Za pomocą nowego ekranu można również zarządzać kamerą przednią i tylną. Ponadto opcje zawieszenia kabiny obejmują półaktywne systemy tłumienia drgań mechanicznych lub elektrohydraulicznych.

Źródło: www.landini.it