fot. Lemken

Niemiecki producent maszyn rolniczych, Lemken w 2001 roku wprowadził na rynek bronę talerzową Rubin 9. Od tego momentu firma z Alpen wyprodukowała ponad 20 tysięcy egzemplarzy tej maszyny. Teraz ma nadzieję, że podobny sukces odniesie jej nowa wersja ? Rubin 10.

Nowy model będzie dostępny w w wersji kompaktowej ? zawieszanej (o szerokości roboczej 3,0-6,0 m), półzawieszanej (3,0-4,0 m) i półzawieszanej o większej szerokości roboczej (4,0-7,0 m). Ostatnia będzie standardowo wyposażona w hydrauliczną regulację głębokości.

Największymi zmianami w porównaniu z poprzednią wersją maszyny są większe talerze (640 mm w porównaniu z 625 mm), które są ułożone symetrycznie, co pozwala używać brony zarówno do płytkiej, jak i głębszej uprawy. Ponadto konstrukcja maszyny zyskała o 5 mm więcej stali, co zwiększa jej trwałość.

Dwa rzędy sprężynowych zębów sprawiają, że Rubin 10 nie ma najmniejszych problemów z ciągnącą  się słomą, dając ogromny komfort uprawy pożniwnej. Jeśli obciążenie wzrasta, zęby cofają się, zwalniając część słomy, która nie zapycha maszyny.

Lemken Rubin 10, ma pojawić się na rynku w 2019 roku.

Lemken