Fair-Oaks-Farms
fot. Animal Recovery Mission

Cztery osoby zostały oskarżone o znęcanie się nad zwierzętami na farmie mlecznej Fair Oaks Farms w Stanach Zjednoczonych. To efekt tajnego nagrania opublikowanego na początku czerwca przez grupę zajmującą się ochroną praw zwierząt ? Animal Recovery Mission. Na nagraniu widać cielęta, które są rzucane, kopane w głowę i uderzane metalowymi prętami.

Na nagraniu widać, jak pracownicy gospodarstwa układają martwe cielęta na pojazdach rolniczych i wyrzucają je na otwartych terenach należących do farmy. Film pokazuje również skandaliczne warunki w zagrodach dla cieląt oraz przepełnione ciężarówki transportowe.

Policji udało się zidentyfikować osoby widoczne na filmie i zostały one oskarżone o znęcanie się nad zwierzętami. W dalszym ciągu odbywają się przesłuchania w tej sprawie, a dochodzenie wciąż jest uważane za aktywne.

Założyciel Fair Oaks Farms, Mike McCloskey, powiedział w oficjalnym oświadczeniu w zeszłym tygodniu, że czterech pracowników widzianych w materiale zostało zwolnionych i podjęto działania zapobiegające dalszym nadużyciom. Piąta osoba pokazana na filmie była zewnętrznym kierowcą ciężarówki, która przewoziła cielęta.

Według Animal Recovery Mission krowy miały być traktowane są w podobny sposób przez pracowników gospodarstwa.

Fair Oaks Farms to jedna z kilku mleczarni należących do Select Milk Producers Inc, która jest producentem filtrowanego, wysokobiałkowego i niskocukrowego mleka Fairlife, nad którym nadzór sprawuje Coca-Cola.

Animal Recovery Mission