fot. Massey Ferguson

Ciągniki Massey Ferguson serii 6700 S to jedna z najnowszych pozycji w ofercie kanadyjsko-amerykańskiego koncernu produkującego maszyny rolnicze.

W skład serii, kreowanej jako następcę ciągników MF 6600 wchodzą takie modele jak Massey Ferguson 6012 S, Massey Ferguson 6013 S, Massey Ferguson 6014 S, Massey Ferguson 6015 S, Massey Ferguson 6016 S, Massey Ferguson 6017 S i Massey Ferguson 6018 S.

Modele różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi, ale w każdy z nich zaszczepione ma w sobie to, co miało wyróżniać serię 6700 S – idealne proporcje maszyny, zwrotność i siła.

Ciągniki serii 6700 S napędzane są silnikiem Agco Power, który dotychczas stanowił domenę dla ciągników sześciocylindrowych. Postęp techniczny i starania kanadyjsko-amerykańskiego koncernu doprowadziły do powstania ciągników czterocylindrowych z wydajnością porównywalną z ciągnikami sześciocylindrowymi.

Ciągniki mogą podnieść do 9600 kg i uzyskać przepływ hydrauliczny na poziomie 190 l/min, dzięki czemu znajdą zastosowania praktycznie w każdym gospodarstwie. Dużym udogodnieniem jest również moduł EPM, który zapewnia zwiększanie mocy w pracach z z wykorzystaniem wałka WOM oraz przy pracach transportowych z dużym ciężarem.

W przypadku modelu Massey Ferguson 6018 S, można uzyskać maksymalną moc do 200 KM, dzięki czemu ciągniki z silnikiem czterocylindrowym wprowadzane są na poziom mocy ciągników sześciocylindrowych.

Duża wydajność maszyn, poszła w parze z ekonomiką. Układ paliwowy oblicza bowiem ilość paliwa wymaganą przez silnik w danym momencie i reaguje na obciążenia maszyny, dzięki czemu uzyskuje się optymalne spalanie.

Jeżeli chodzi o skrzynię biegów to istnieje możliwość wybrania dobrze znanej skrzyni 12×12 (Dyna-4) lub skrzyni Dyna-6 oferującej 24 przełożenia, elektrohydrauliczny rewers i sześć półbiegów na każdym z czterech zakresów, a także bezstopniowej przekładni Dyna-VT.

Tworząc serię Massey Ferguson 6700 S, producent położył również bardzo duży nacisk na środowisko pracy operatora, tworząc kilka wariantów wyposażenia maszyn – wyjściową Essential, Essential Panoramic, Efficient oraz Exclusive.

Massey Ferguson