Massey Ferguson Next
fot. Massey Ferguson

Podczas targów Agritechnica 2019 w Hanowerze, kanadyjsko-amerykański koncern produkujący maszyny rolnicze ? Massey Ferguson zaprezentował swoją wizję ciągnika przyszłości. Massey Ferguson Next przedstawiony w czarnej, szarej i złotej kolorystyce swoim wyglądem nawiązuje do pierwszego lądowania człowieka na księżycu i ma nadawać nowy kierunek rozwoju technologii.

? Ciągnik Massey Ferguson Next jaki prezentujmy, to mały krok dla marki Massey Ferguson, ale ogromny krok dla naszej branży. Dzięki lądowaniu na księżycu 50 lat temu, ludzie zmienili swoje postrzeganie tego, co jest możliwe, a co nie. Mały krok na księżycu zapoczątkował nową erę silniejszego i odmiennego myślenia ? powiedział podczas prezentacji ciągnika koncepcyjnego Thierry Lhotte, dyrektor zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

Kluczowe cechy ciągnika Massey Ferguson Next to:

? futurystyczny, ale praktyczny design,
? zintegrowana technologia pokładowa zapewnia łatwe w użyciu funkcje precyzyjnego rolnictwa,
? zintegrowane czujniki i kamery do zarządzania maszyną w czasie rzeczywistym,
? następny poziom komfortu i kontroli w całkowicie nowej, czterosłupowej kabinie bez kierownicy z obsługą za pośrednictwem trzech ekranów,
? wyświetlacz przedniej szyby w rzeczywistości rozszerzonej,
? telemetria z płynnym przesyłaniem danych dla systemów zarządzania gospodarstwem oraz ze zdalną diagnostyką umożliwiającą konserwację,
? automatyczna kontrola ciśnienia w oponach i jego dopasowanie do podłoża,
? parametryczne oświetlenie LED.

Massey Ferguson uważa, że poziom wykorzystania nowych technologii w rolnictwie będzie wzrastać i istnieje zapotrzebowanie na mniej lub bardziej zaawansowany poziom pojazdów autonomicznych.

? Massey Ferguson chce wykorzystać możliwości nowych technologii, aby uczynić swoje produkty bardziej prostymi, intuicyjnymi i łatwiejszymi do zwiększenia produktywności i wydajności, jednocześnie czyniąc je najbardziej dostępnymi na rynku ? powiedział Francesco Murro, dyrektor marketingu Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

? Ciągnik Massey Ferguson Next pokazuje, jak zamierzamy kształtować tę przyszłość.

Dzięki swojej technologii pokładowej, ciągnik Massey Ferguson Next łatwego zarządzania wszystkimi funkcjami, które w przyszłości będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w rentownym i zrównoważonym rolnictwie.

Masey Feruson