MF TH.8043
fot. Massey Ferguson

Podczas francuskich targów Innovagri Show, firma Massey Ferguson zaprezentowała nową ładowarkę teleskopową, MF TH.8043.

? Ten dodatkowy model stanowi kolejny ważny krok dla Massey Ferguson w kluczowym dla nas segmencie ? powiedział Francesco Quaranta, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

? Nowy model zapewnia najwyższą wydajność dla najbardziej wymagających gospodarstw, a także przedsębiorstw poszukujących maszyn o większej pojemności zaprojektowanych zgodnie z ich potrzebami. 

Nowy MF TH.8043 daje możliwość podnoszenia na maksymalną wysokość wynosząca 7,5 metra, przy maksymalnym udżwigu wynoszącym 4,3 tony (13% więcej w porównaniu do MF TH.7038). Łyżka do ładowarki o pojemności 3500 L jest z kolei największą dostępną na rynku.

Całkowicie nowa konstrukcja wysięgnika zapewnia doskonały kąt roboczy i wydajność, a także automatyczne zarządzanie zawieszeniem wysięgnika. Wysokowydajny układ hydrauliczny Load Sensing zapewnia przepustowość na poziomie 190 l/min we wszystkich funkcjach dzięki zoptymalizowanej konstrukcji. Przekładnia hydrostatyczna z intuicyjnym systemem ułatwiającym obsługę zapewnia ogromną precyzję i komfort jazdy.Widoczność i komfort pracy wynika przede wszystkim z unikalnej konstrukcji kabiny, która zapewnia operatorowi widok w zakresie 360 ??° i zmniejsza poziom hałasu.

Całkowita długość maszyny nie przekracza poziomu 5 metrów, a szerokość 2,36 metra (opony 460/70 R24). Bez zmian w porównaniu z poprzednimi modelami pozostał rozstaw osi wynoszący 2870 mm, dzięki czemu maszyna jest zwrotna, stabilna i daje doskonałe możliwości pracy.

Massey Ferguson