Massey Ferguson Hesston
fot. agcocorp.com

Aplikacja umożliwia rolnikom identyfikację każdej beli za pomocą dołączonego układu RFID, a następnie śledzenie beli i informacji o jej produkcji na tablecie lub smartfonie.

Massey Ferguson dał producentom z Ameryki Północnej pierwszy pogląd na nową aplikację do zarządzania belami Bale Link podczas tagów World Ag Expo 2020, która będzie dostępna w dużych prasach kostkujących Hesston.

Podczas belowania do każdej beli przymocowany jest układ identyfikacji radiowej (RFID), wpleciony w jedną z sześciu nici sznurka do belowania. Oprogramowanie prasy do belowania BaleCreateTM przechwytuje numer seryjny chipa RFID, wraz z wagą i długością beli, wilgotnością, datą i czasem prasowania oraz lokalizacją GPS, w której bela została utworzona i zastosowanym dodatkiem.

Informacje o belach są przesyłane z prasy do serwerów AGCO za pomocą modułu łączności AGCO (ACM).

Po belowaniu rolnik skanuje układ RFID za pomocą czytnika RFID (ręcznego lub zamontowanego na ładowarce lub przyczepie do przewozu bel), który pobiera unikalny numer seryjny beli i przekazuje identyfikator beli do aplikacji Bale Link za pośrednictwem połączenia Bluetooth Low Energy.

Dane beli są pobierane z serwera AGCO za pośrednictwem usługi komórkowej, a następnie wyświetlane na tablecie lub smartfonie. Dane historyczne mogą być również przechowywane na tablecie lub smartfonie do przeglądania w trybie offline.

? Dzięki aplikacji Bale Link i skanowi etykiety RFID na beli, można otrzymać dostęp do wszystkich informacji dotyczących produkcji danej beli ? powiedział Matt LeCroy, kierownik marketingu AGCO ds. siana i pasz.

? Gdy bele są układane w stogi do przechowywania, można je pogrupować według dowolnego aspektu kryteriów produkcji. Kiedy nadejdzie czas załadunku do dostawy, ładunki można łatwo wypełnić belami, które spełnia kryteria określone przez kupującego. Bale Link będzie świetną oszczędnością czasu dla producenta i zapewni nabywcy siana system śledzenia, a także zapewni zgodność specyfikacji siana.

Aplikacja pozwala użytkownikowi identyfikować, grupować i zarządzać belami według pola, ładunku lub ciężarówki oraz generować raport pokazujący dane dla każdej beli w odpowiedniej grupie. Informacje można przesłać pocztą elektroniczną w postaci skróconego raportu PDF, któremu towarzyszy szczegółowy plik danych CSV.

Aplikacja zostanie przetestowana w terenie u wybranych klientów w 2020 roku, z ograniczoną dostępnością komercyjną w roku 2021. W sezonie 2022, Bale Link będzie dostępny na rynku i będzie oferowany do użytku w systemach operacyjnych Android i iOS na tabletach i smartfonach. 

Źródło: www.futurefarming.com