Massey Ferguson 3707 AL (Alpine)
fot. Massey Ferguson

Massey Ferguson wprowadza do swojej oferty nowe ciągniki serii 3700 AL (Alpine), które zostały stworzone z myślą o osobach pracujących na pagórkowatym terenie.

W skład nowej serii wchodzą trzy modele o mocy 75 KM (Massey Ferguson 3707 AL), 85 KM (Massey Ferguson 3708 AL) i 95 KM (Massey Ferguson 3709 AL), które posiadają dłuższe i szersze podwozie.

Chociaż ciągniki dedykowane są przede wszystkim operatorom pracującym w trudnym terenie, wzgórza i zbocza, to z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w innych pracach ? twierdzi producent. Ciągniki cechują się lekką i kompaktową ramą, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do szerokiej gamy prac w terenie, prac z ładowaczem oraz przy hodowli zwierząt.

Ciągniki serii 3700 AL mogą zostać wyposażone w kabinę szeroką, płaską lub tunelową, która może zmniejszyć całkowitą wysokość maszyny do 2,44 m, co ułatwia pracę wewnątrz i wokół tradycyjnych budynków gospodarczych.

Wyposażone w czterocylindrowy silnik o pojemności 3,4 litra (bez AdBlue) ciągniki serii AL posiadają przekładnię Power Shuttle MF 24/12, wyposażoną w dwubiegową przekładnię Powershift.

Tylny udźwig wynosi 3,0 t (w standardzie 540 / 540E) przy maksymalnym pomocniczym przepływie oleju hydraulicznego wynoszącym 95 l / min.

Pneumatycznie zawieszony fotel jest częścią standardowej specyfikacji, podobnie jak klimatyzacja, port USB, DAB/Bluetooth i  elektryczne odladzanie i regulacja lusterka.

Massey Ferguson