McDonald's chce ograniczyć stosowanie antybiotyków w hodowli zwierząt
fot. Fotolia

Jeden ze światowych liderów z branży barów szybkiej obsługi ? firma McDonald’s zapowiedziała wprowadzenie polityki ograniczania ogólnego stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt, które dotyczą 85% globalnego łańcucha dostaw wołowiny.

Firma będzie monitorować stosowanie antybiotyków w kluczowych rynkach, u których zaopatruje się w wołowinę i ustalać cele zmierzające do redukcji ich stosowania do końca 2020 roku.

McDonald’s potwierdził, że rozwijał politykę redukcji stosowania antybiotyków przez ostatnie półtora roku, prowadząc konsultacje z grupą ekspertów, weterynarzy, liderów zdrowia publicznego oraz producentów wołowiny odpowiedzialnych za zdrowie zwierząt w łańcuchu dostaw.

McDonald’s jest tym samym pierwszą dużą siecią specjalizującą się w serwowaniu hamburgerów, która ogłasza kompleksową politykę obniżania spożycia antybiotyków w odniesieniu do całej wołowiny sprzedawanej przez restauracje.

Amerykańskie przedsiębiorstwo dołącza do grupy innych podmiotów z branży fast food, którzy albo odcięli się od stosowania antybiotyków w swoich dostawach wołowiny, albo zobowiązali się do tego, a są nimi Chipotle, Panera i Subway.

? Stosowanie antybiotyków w celu promocji wzrostu nie jest dozwolone w przypadku zwierząt hodowanych w celu produkcji żywności w łańcuchu dostaw McDonald’s. Stosowanie medycznie ważnych antybiotyków w profilaktyce chorób nie jest dozwolone w łańcuchu dostaw McDonald’s ? brzmi fragment oświadczenia restauracji.

? McDonald’s uważa, że ??oporność na antybiotyki jest kluczowym problemem zdrowia publicznego, dlatego poważnie traktujemy naszą inicjatywę i chcemy wykorzystać naszą skalę, aby stawić czoła temu wyzwaniu. Cieszymy się, że możemy współpracować z naszym łańcuchem dostaw wołowiny na całym świecie, aby przyspieszyć odpowiedzialne stosowanie antybiotyków, a jednocześnie dbać o zdrowie i dobrostan zwierząt w naszym łańcuchu dostaw ? powiedział natomiast Keith Kenny, wiceprezes McDonald’s Global ds. zrównoważonego rozwoju.

McDonlad’s