Jan Krzysztof Ardanowski Michał Kołodziejczak
fot. MRiRW

Ruch Agro Unia od kilku tygodni prowadzi intensywne działania związane z wyeliminowaniem nieprawidłowości dotyczących oznakowania produktów rolnych i ich opisów na sklepowych półkach.

Kroki podjęte przez Agro Unię kilka dni temu poparł minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski i zaoferował swoją pomoc w tym zakresie. Wygląda na to, że zaledwie kilka dni wspólnych działań zaczyna przynosić pierwsze pozytywne rezultaty.

Agro Unia na łamach swojego oficjalnego profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikowała pismo wystosowane przez ministra rolnictwa do Głównego Inspektora Sanitarnego, Prezesa UOKiK, Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, w którym zwraca się z prośbą o szybką reakcje w ramach posiadanych kompetencji na zgłaszane nieprawidłowości.

Jako przydatne narzędzie w walce z nieuczciwymi praktykami i oszukiwaniem polskich konsumentów wymieniony został profil AGROpatrol na portalu społecznościowym Facebook, gdzie członkowie Agro Unii informują o wszelkich nieprawidłowościach.

? To kolejny nasz mały sukces w działaniach zmierzających do uporządkowania kwestii oznaczania produktów i przeciwdziałania fałszowaniu żywności. Oczywiście nie omieszkamy zapytać Prezesów i Dyrektorów jakie są efekty ich działań. W przypadku ich braku spotykają się z nasza ostrą reakcją ? czytamy na profilu Agro Unii.

Agro Unia