Case IH Optum 300 CVXDrive
fot. Case

Podczas tegorocznych targów Eima, które odbywały się w Bolonii w dniach 7-11 listopada, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu rolniczego, Case IH, zaprezentowała technologię, która umożliwia spełnienie obowiązującej wobec ciągników o mocy ponad 130 kW (174 KM) unijnej normy Stage V.

Technologia pozwalająca spełnić wymogi unijnej normy Stage, została wdrożona w ciągnikach Case IH Optum 250, 270 i 300 CVXDrive.

W maszynach nie są widoczne żadne zmiany wizualne, ale brak układu recyrkulacji gazów spalinowych w silniku, pozwolił zwiększyć jego sprawność procesu spalania i zmniejszyć zużycie paliwa.

Case IH informuje, że wprowadzenie zmian sprawiło, że konstrukcja silnika jest jeszcze prostsza, dzięki czemu udało się osiągnąć niskie koszty eksploatacji, wyeliminować konserwację układu neutralizacji spalin oraz zwiększyć niezawodność i czas pracy maszyny.

Modyfikacje doprowadziły także do wydłużenia okresu pomiędzy wymianą oleju silnikowego z 650 do 750 godzin oraz czasu pomiędzy wymianą oleju przekładniowego z 1200 do 1500 godzin.

Ponadto do modeli ciągników Case IH Optum CVXDrive wprowadzono układ AccuTurn Pro, który zwiększa komfort jazdy operatora podczas wykonywania nawrotu na uwrociu.

Case IH