New Holland CR Revelation
fot. New Holland

Jeden z czołowych producentów maszyn na świecie, firma New Holland rozszerzyła serię kombajnów CR Revelation o dwa nowe modele ? CR7.80 oraz zmodyfikowany CR7.90.

Zarówno model CR7.80 (model podstawowy), jak i CR7.90, wyposażony jest w nowy silnik Cursor 9 z układem wtrysku common rail. Maksymalna moc silnika wynosi 415 KM dla modelu CR7.80 oraz 460 KM w przypadku CR7.90.

Oba modele wchodzące w skład serii New Holland CR Revelation są pierwszymi kombajnami spełniającymi normę emisji spalin Stage V, która w porównaniu z normą Stage IV, przewiduje redukcję poziomu emisji cząstek stałych o kolejne 40%. Wymagany poziom emisji udało się uzyskać między innymi dzięki nowemu silnikowi Cursor 9 oraz nowej technologii HI-eSCR2 opracowanych przez FPT Industrial.

Ponadto silnik Cursor 9 wyróżnia się prostą konstrukcją i brakiem zaworu EGR, dzięki czemu posiada wysoką sprawność i niezawodność.

Kombajny wyposażone są także w napęd jezdny z dwubiegową przekładnią napędową, która posiada dwa zakresy ? jeden do jazdy po polu z prędkością od 0-17 km/h, a drugi do jazdy po drogach z prędkością od zera do prędkości maksymalnej, która uzależniona jest od przepisów prawnych w danym kraju.

Osiągnięcie maksymalnej prędkości może być osiągnięte przy niższej prędkości obrotowej, dzięki czemu zużycie paliwa maszyny jest niższe. Dwubiegunowy napęd zapewnia także lepszą trakcję kombajnów.

Nowością w modelach CR7.80 i CR7.90 są także zintegrowane mokre hamulce, które zwiększają skuteczność hamowania i bezpieczeństwo kombajnów.

New Holland