New Holland CR Revelation
fot. New Holland

Producent maszyn rolniczych, firma New Holland wprowadziła na rynek nową aplikację na urządzenia mobilne ? Grain Loss Calculator, która umożliwia optymalizację ustawień kombajnu, a co za tym idzie osiąganie maksymalnej efektywności i wydajności ze żniw. Co ciekawe aplikacja skierowana jest do wszystkich posiadaczy kombajnów ? bez względu na markę i model.

Aplikacja Grain Loss Calculator służy do określenia strat ziarna. Aby to zrobić, wystarczy podać takie dane jak producent kombajnu, szerokość zespołu żniwnego i kosza sitowego, rodzaj uprawy i plon oraz ilości ziaren zebranych z ziemi na wyznaczonej powierzchni. Na tej podstawie aplikacja jest w stanie natychmiastowo obliczyć straty ziarna i podaje wyniki w procentach i kilogramach na hektar.

Po obliczeniu start ziarna, aplikacja Grain Loss Calculator udostępnia odsyłacz do aplikacji New Holland Harvest Excellence, na podstawie której operator jest w zoptymalizować ustawienia kombajnu, uwzględniając przy tym stan uprawy oraz warunki pogodowe.

Aplikacja Grain Loss Calculator oferuje swoim użytkownikom także pomoc przy rozwiązaniu problemu, dając operatorowi możliwość dalszej optymalizacji kombajnu i prowadząc go przez kolejne kroki procesu.

Aplikacja Grain Loss Calculator dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS i można znaleźć ją w sklepach Google Play oraz App Store.

New Holland