Fiat Centenario
fot. Eima

Podczas rozpoczętych dziś w Bolonii targów Eima 2018, firma New Holland zaprezentowała nowy ciągnik koncepcyjny Fiat Centenario.

Maszyna została wyprodukowana z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia wprowadzenia na rynek pierwszego ciągnika Fiat.

Koncepcyjny traktor Fiat Centenario został zainspirowany przez ciągnik Fiat Fiatagri Serii 90 (lub po prostu serię 90, jak popularnie mówi się o nim) i został zaprojektowany przez CNH Industrial’s Design Center.

New Holland twierdzi, że maszyna ma nawiązywać do kultowej gamy ciągników, której design został wzbogacony płynnymi liniami cechującymi obecne, nowoczesne ciągniki. 

Nadwozie typu wrap-around przypomina natomiast wstępny projekt ciągnika koncepcyjnego napędzanego metanem, który zaprezentowany w zeszłym roku na targach Agritechnica w Hanowerze.

Naklejki na kołpak, oparte na modelach serii 90, mają natomiast na celu połączenie dziedzictwa Fiata z marką New Holland.

Aby w pełni uczcić setną rocznicę wyprodukowania pierwszego ciągnika marki Fiat, firma New Holland stworzyła również limitowaną wersje standardowych ciągników Fiat Centenario Limited Edition. Posiadają one specjalnie zaprojektowane elementy konstrukcyjne, które nawiązują do dziedzictwa marki Fiat.

Specjalne naklejki na masce i błotniku łączą wygląd współczesnych ciągników z maszynami Fiata (a szczególnie kultowej serii 90).

Pamiątkowe ciągniki będą dostępne w sześciu modelach: użytkowych, specjalistycznych i gąsienicowych – T5.120 EC, T5.115, T4.110F z kabiną, T4.110LP ROPS, T4.110FB ROPS i TK4.110 ROPS

Każdy ciągnik ma numerowaną tabliczkę identyfikującą go jako jeden ze 100 modeli z limitowanej edycji.

? Nasz program wydarzeń i inicjatyw pragnie uczcić 100 lat, które Fiat i New Holland spędzili wspólnie u boku rolników, pomagając im robić więcej za mniej – poprzez innowacyjne, produktywne i wydajny sprzęt ? powiedział Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture.

New Holland