New Holland T8.360 Auto Command
fot. New Holland

Case IH nie jest jedyną marką, która w ostatnim czasie uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowego ciągnika jednej z flagowej serii. Przed paroma dniami Case IH oficjalnie potwierdziło produkcję nowej wersji serii Magnum. Teraz New Holland zapowiedział nadejście nowej generacji ciągnika T8 Genesis.

Nowa wersja T8 Genesis ma charakteryzować się wyższym poziomem inteligencji i łączności. Chociaż nie ujawniono jeszcze szczegółów dotyczących aspektów technicznych, takich jak moc silnika czy skrzynia biegów, można spodziewać się, że 8.7-litrowy silnik FPT Cursor 9 Stage IV zostanie wymieniony na silnik spełniający normy Stage V. Jeśli tak się stanie, nowy model najprawdopodobniej będzie posiadać o kilka KM więcej niż 435 KM modelu New Holland T8.435.

New Holland poinformował natomiast, że nowy ciągnik będzie posiadać całkowicie nową kabinę, dzięki której operator będzie mieć blisko 360 ??stopni widoczności. W kabinie ma znaleźć się także większa liczba schowków, portów zasilania i otworów wentylacyjnych, strategicznie umieszczone kamery przednie i tylne oraz nowe reflektory robocze LED.

New Holland uważa, że ??najbardziej innowacyjne funkcje wykraczają daleko poza kabinę i dotyczą między innymi pełnej integracji z zaawansowaną platformą Precision Land Management. Więcej szczegółów powinno pojawić się jednak wraz ze zbliżającym się terminem oficjalnej premiery. Póki co nie ma informacji na ten temat, ale powinno to nastąpić podczas tegorocznej edycji targów Agritechnica.

New Holland