fot. Ursus

Ursus C-380 cieszy się dużym uznaniem w oczach użytkowników. Funkcjonalność tego modelu sprawiła, że w bardzo krótkim czasie stał się on jednym z najlepiej sprzedawanych ciągników w Polsce.

W celu dalszego rozwoju i poprawy osiągów, Ursus zdecydował się na wprowadzenie modyfikacji w swoim hitowym traktorze i zastosowanie silnika Kohler KDI 2504TCR/22A.

Oficjalna premiera nowej odsłony modelu C-380 miała miejsce podczas targów AgroTech 2018, która odbyła się w marcu w Kielcach. Główne atuty nowego silnika to wyższy maksymalny moment obrotowy i najmniejsze zużycie paliwa w klasie silników 75 – konnych.

W silniku marki Kohler, standardowe świecie żarowe zostały zastąpione specjalnym systemem podgrzewania powietrza w kolektorze dolotowym. Ponadto filtr DPF został zastąpiony katalizatorem, dzięki czemu maszyna jeszcze lepiej wpisuje się w normy dotyczące emisji spalin.

Producent zapewnia, ze nowa odsłona Ursusa C-380 wymaga rzadszych przeglądów technicznych, a wymiana oleju powinna być przeprowadzana co 500 mth.

Istotnym aspektem jest to, że po wprowadzeniu modyfikacji, ciągnik nie stracił swoich dotychczasowych atutów, a dodatkowo zyskał na komforcie pracy. Wprowadzenie nowego silnika pozwoliło obniżyć maskę ciągnika, dzięki czemu operator ma jeszcze lepszą widoczność.

Źródło: Ursus