John Deere 6M
fot. John Deere

Znany producent sprzętu rolniczego, marka John Deere wprowadza na rynek nową serię ciągników. John Deere 6M ma zastąpić nie tylko poprzednią serię o tej nazwie, ale również serię John Deere 6MC oraz John Deere 6MR.

Nowa seria John Deere 6M składa się z 10 ciągników o mocy od 90 do 195 KM. Cztery nowe modele czterocylindrowe napędzane będą silnikiem PowerTech EWL o pojemności 4,5. Z kolei model John Deere 6130M, John Deere 6140M i John Deere 6145M wyposażone zostaną w 4,5-litrowy silnik PST PowerTech. Większe ciągniki napędzane będą sześciocylindrowymi silnikami PVS o pojemności 6,8 litra.

Mniejsze ciągniki, czyli modele od John Deere 6090M do John Deere 6140M po raz pierwszy zostaną również wyposażone w inteligentne zarządzanie energią (IPM), co zwiększa wydajność o 20 KM w przypadku WOM i transportu (czterocylindrowy John Deere 6140M będzie mógł rozwinąć maksymalną moc 166 KM z IPM).

Krótki rozstaw osi wynoszący 2,4 m sprawia, że nowe czterocylindrowe modele będą miały mniejszy promień skrętu, który wynosie 4,35 m. Pomimo smukłej konstrukcji, maksymalna masa ciągników wyniesie 10,45 t, podczas gdy maksymalna ładowność 4,7 t.

Wszystkie ważne funkcje operacyjne będą znajdować się w nowo zaprojektowanej kabinie, w której poziom hałasu wyniesie maksymalnie 70dB (A). Zarządzanie ciągnikami odbywać się będzie w przeprojektowanym prawym panelu, a modele wyposażone w skrzynię biegów CommandQuad będą mogły być opcjonalnie wyposażone w Compact CommandArm, z funkcjami umieszczonymi na podłokietniku.

Jak informuje John Deere, klienci będą mogli wybierać spośród trzech różnych opcji skrzyni biegów: PowrQuad, AutoQuad i CommandQuad Plus, a wszystkie modele będą mogły być wyposażone w odbiornik satelitarny StarFire 6000 i wyświetlacze GreenStar 4240 lub 4640.

John Deere