John Deere X9
fot. John Deere

Podczas tegorocznych targów Agritechnica 2019, które odbyły się w Hanowerze, amerykański producent maszyn rolniczych ? marka John Deere została nagrodzona srebrnym medalem za rozwiązania wykorzystane w nowej serii kombajnów.

Laureatem okazała się seria John Deere X9 z przyrządem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi, która podczas targów w Hanowerze miała również swoją oficjalną premierę.

Kluczowym aspektem przy tworzeniu nowej serii była poprawa wydajności, a cel ten został osiągnięty poprzez zmiany w budowie maszyny. W odróżnieniu od swoich poprzedników, seria John Deere X9 charakteryzuje się lepszym przepływem masy żniwnej, większym układem czyszczącym oraz większą powierzchnią omłotu i separacji.

Dzięki zastosowaniu nowego przyrządu żniwnego z aktywnymi taśmami transportującymi, maszyna charakteryzuje się większą przepustowością podczas zbioru roślin drobnoziarnistych. Jak twierdzi producent, John Deere X9 cechuje się dużą wydajnością oraz pozwala uzyskiwać lepszej jakości ziarno oraz słomę i minimalizuje straty.

Pomimo licznych modyfikacji, została zachowana szerokość transportowa kombajnu ? poniżej 3,5 metra, bez względu na to, czy jazda obywa się na kołach, czy na gąsienicach.

Projektując serię X9, John Deere zadbał także o walory estetyczne i komfort pracy operatora. Wprowadzone zostały zmiany w designie kombajnu, liczne funkcjonalności w kabinie oraz lepszej jakości oświetlenie robocze.

Kombajny serii John Deere X9 mają trafić do sprzedaży latem 2020 roku.

John Deere