fot. John Deere

John Deere ogłosił wprowadzenie na rynek nowego pługa dłutowego 2430. Będzie on posiadał takie funkcje jak precyzyjny system kontroli głębokości TrueSet, opony radialne i tylny podnośnik, odróżniający go od jego poprzednika – modelu 2410.

John Deere informuje, że pług dłutowy 2430 zapewnia lepsze właściwości uprawy gleby i niwelacji, zwłaszcza na skalistych i mokrych terenach. Pług został zaprojektowany do pracy na glebach twardych z ciężkimi resztkami pożniwnymi, zapewniając jednocześnie operatorom większą kontrolę nad głębokością uprawy i jakością późniejszego siewu.

? Nowy pług dłutowy 2430 opiera się na wielu ważnych cechach pługa dłutowego 2410 ?  powiedział Jarred Karnei, kierownik ds. marketingu produktów uprawowych marki John Deere.

? Obejmuje to dodanie systemu kontroli głębokości i obniżenia ciśnienia TruSet oraz szerokiego wyboru punktów, odstępów i przystawek, które pozwalają użytkownikom skonfigurować maszynę tak, aby jak najlepiej dopasowała się do warunków panujących na polu.

System TruSet zapewnia operatorowi kontrolę głębokości bezpośrednio z kabiny na całej szerokości pługa podczas pracy w glebie. TruSet zapewnia także kontrolę ciśnienia do 6205 kPa w przypadku zmiany warunków gruntowych.

Pług dłutowy 2430 jest dostępny w różnych rozmiarach i konfiguracjach, w zależności od potrzeb użytkownika. Obejmuje to sztywne ramy o szerokościach roboczych 3,56-5.28m; modele ze sztywnymi zagięciami o szerokościach roboczych od 5,3 do 6,25 m; Modele z trzema naciągniętymi, elastycznymi chwytami typu ?C? o szerokości roboczej od 6,65 do 13,1 mi elastycznymi chwytakami typu ?C? o szerokości roboczej od 13,4 do 19,2 m.

? Podobnie jak pługi dłutowe 2410, nowe modele 2430 są zbudowane z wysokowytrzymałych rur stalowych, które zapewniają doskonałą integralność strukturalną, jakiej klienci oczekują od pługów dłutowych John Deere ? dodaje Karnei.

? Narzędzia do uprawy gleby zostały zbudowane z myślą o tym, aby zapewnić latem idealne wmieszanie resztek pożniwnych do gleby, które jest niezbędne do rozpoczęcia obiegu składników odżywczych w kolejnym roku.

Źródło: Trade Farm Machinery