Grimme sortownik WG 900
fot. Grimme

Niemiecki producent maszyn do uprawy ziemniaków, buraków i innych warzyw, firma Grimme zaprezentowała nowy sortownik do ziemniaków i cebuli ? WG 900.

Sortownik Grimme WG 900 na tle poprzednich modeli wyróżnia się zmodyfikowanym przebiegiem gumowej taśmy sortującej, dzięki czemu użytkowa powierzchnia sortowania została zwiększona o 15%.

Zastosowana modyfikacja pozwala na zwiększenie wydajności, przy analogicznej długości taśmy i mniejszej o 60 mm wysokości spadku z taśmy sortującej na taśmę sortu.

Skuteczność sortowania została zwiększona poprzez równomierny ruch falisty taśmy wywołany przez ciągły kontakt nowych wstrząsaczy mimośrodowych z gumową taśmą sortującą. Pozwala to również usunąć ewentualnie zakleszczony produkt.

W modelu Grimme WG 900 zastosowano system QuickConnect, który zapewnia szybsze i wygodniejsze przystosowanie gumowych taśm sortujących do żądanej frakcji, co pozwala na 70% oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi łączeniami.

Wystarczy jedynie nałożyć element hakowy na pręt łączeniowy, aby połączyć obydwa końce taśmy sortującej. System QuickConnect jest dostępny w sortownikach Grimme WG 900 jako wyposażenie fabryczne lub jako doposażenie.

Nowy układ jezdny z płynną regulacją wysokości zapewnia natomiast łatwą integrację w ciągu transportowym.

Źródło: www.grimme.com