Agro Unia oblężenie Warszawy
fot. Agro Unia

W środę 6 lutego o godzinie 10 przed Pałacem Prezydenckim dojdzie do zapowiadanego od pewnego czasu przez ruch Agro Unia oblężenia Warszawy, które zostanie przeprowadzone pod hasłem AGROpowstanie2019.

Michał Kołodziejczak ? lider stowarzyszenia w ostatnim czasie wielokrotnie podkreślał, że nie wierzy już w konstruktywną współpracę z premierem i ministrem rolnictwa, a wizyta rolników w Warszawie ma zwrócić uwagę prezydenta, Andrzeja Dudy na problemy polskiej wsi.

? Manifestacja wbrew nazwie ma charakter pokojowy. Zależy nam aby Pan Prezydent pochylił się nad problemami wsi i nie słuchał złych doradców, sprzedajnych związkowców tylko wsłuchał się w głos ludu, głos rolników i ich rodzin ? można przeczytać w oficjalnym komunikacie Agro Unii.

Po raz ostatni polscy rolnicy zrzeszeni pod szyldem Agro Unii protestowali w poniedziałek 28 stycznia. Były to ostrzegawcze manewry rolnicze, a ich celem było przypomnienie, że problemy rolników w dalszym ciągu nie zostały rozwiązane.

Postulaty rolników w dalszym ciągu pozostają niezmienne, a są nimi między innymi:

? zintensyfikowania działań w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń,

? udzielenia odpowiedniej pomocy wszystkim gospodarstwom, w których doszło do urzędowego wybicia świń w ramach walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń,

? zmiany prawa dotyczącego izb rolniczych,

? znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju, w którym zostały wyprodukowane,

Agro Unia