nielegalny ubój drobiu piaseczno
fot. Policja

Funkcjonariusze policji z Piaseczna zatrzymali trzech mężczyzn ? obywateli Wietnamu w związku z prowadzeniem nielegalnej ubojni drobiu, z której pozyskiwane mięso trafiało na rynek. Wszystko odbywało się w gospodarstwie w miejscowości Wola Przypkowska w gminie Tarczyn.

Informację, o możliwym nielegalnym procederze związanym z ubojem drobiu policja otrzymała od dziennikarzy z programu interwencyjnego TVN.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ubój odbywał się w warunkach nie spełniających norm (między innymi sanitarnych) przewidzianych do prowadzenia tego typu działalności gospodarczej. Wszystko wskazuje również na to, że mięso pochodzące z nielegalnego uboju trafiało na rynek bez wcześniejszego badania.

Na miejscu zdarzenia powiatowy lekarz weterynarii zabezpieczył żywy inwentarz oraz zajął się utylizacją odpadów i produktów pochodzenia zwierzęcego, które zalegały na terenie gospodarstwa.

Oprócz wspomnianej wcześniej trójki mężczyzn, zatrzymano także trzech innych mężczyzn w związku z ich nielegalnym pobytem na terenie Polski.

Sprawa nadzorowana jest przez prokuraturę rejonową w Grójcu.

Policja