Syngenta Fruit Logistica Innovation Award
fot. Syngenta

Odmiana pomidora Yoom firmy Syngenta została wyróżniona na targach Fruit Logistica 2020 w Berlinie prestiżową złotą nagrodą w zakresie innowacji.

Odmiana Yoom wyróżnia się atrakcyjnym purpurowym kolorem i dobrze zbilansowanym słodko-kwaśnym smakiem umami oraz walorami zdrowotnymi.

? Odmiana ta posiada dokładnie te cechy, których poszukują konsumenci: jest zdrowa, smaczna i łatwa w użyciu. To fantastyczne osiągnięcie: wygrana dla konsumentów, naszej firmy i środowiska. Gratulacje dla całego zespołu nasion warzyw Syngenta ? powiedział Erik Fyrwald, dyrektor generalny Syngenta.

? Wygrana pomidora Yoom jest wyrazem uznania dla zaangażowania firmy Syngenta w poszukiwanie rozwiązań zaspakajających potrzeby producentów w zakresie uprawy zdrowych i smacznych warzyw, które konsumenci chcą kupować ?  powiedział z kolei Jeremie Chabanis, Kierownik ds. Łańcucha Wartości EAME.

Na uwagę zasługuje także pionierskie opakowanie, w które pakowane jest odmiana pomidora Yoom. Jest ono stworzone z kartonu wyprodukowanego z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu spełnia wymagania konsumentów, którzy oczekują od rynku spożywczego rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Nagroda Fruit Logistica Innovation Award ? FLIA przyznawana jest corocznie podczas targów Fruit Logistica i otrzymuje ją dziesięć najlepszych innowacji w międzynarodowym przemyśle świeżych owoców i warzyw.

Odmiana jest póki co dostępna w Australii, Belgii, Danii, Francji, Grecji i Hiszpanii, a niebawem ma rozpocząć się dystrybucja na terenie Austrii, Kanady, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Jak informuje firma Syngenta produkcja odmiany Yoom nadal rośnie i planowana jest ekspansja na kolejne rynki na całym świecie.

Źródło: www.syngenta.pl