Ciągniki Case IH Magnum nowej generacji
fot. Case IH

Medialne spekulacje stały się faktem. Amerykański producent maszyn rolniczych ? Case IH wprowadzi na rynek nową generację ciągników Magnum.

Informacja ta została już oficjalnie potwierdzona przez firmę, która rozpoczęła już akcję marketingową nowych ciągników Magnum na kilku pokazach w USA, które odbyły się w tym tygodniu. Wiele szczegółów technicznych dotyczących ulepszonej serii ciągników pozostaje jednak w tajemnicy.

AFS Connect, czyli system rolnictwa precyzyjnego ma zapewniać operatorom nowych wersji ciągnika Case IH Magnum nowy poziom komfortu. Będą to z pewnością najbardziej inteligentne ciągniki wywodzące się ze stajni Case IH, zawierające nowe poziomy cyfrowej interaktywności.

Jeżeli chodzi o aspekty wizualne, to największą zmianą w nowych ciągnikach Case IH Magnum jest przeprojektowana kabina, która zapewnia operatorom panoramiczny widok 360 stopni. Wewnątrz kabiny znajduje się nowy wyświetlacz, a udoskonalony podłokietnik MultiControl ma osiem przycisków sterujących, uchwyt MultiFunction z czterema programowalnymi przyciskami skrótu oraz pokrętło enkodera zapewniające pełną kontrolę za dotknięciem palców operatora.

Kabina została wyposażona także w ulepszone systemy grzewcze i klimatyzacyjne oraz w dodatkowe schowki, liczne uchwyty na kubki oraz liczne porty do ładowania i przesyłania danych. W zestawie znajduje się także teleskopowa kierownica.

Teleskopowe lusterka są regulowane z kabiny, siedzenie obraca się o 40 stopni, a nowe przednie i tylne kamery są standardem w luksusowym pakiecie z dwoma dodatkowymi opcjami kamer. Dodatkową opcją są między innymi czujniki monitorowania ciśnienia w oponach.

Szczegóły dotyczące oznaczeń nowych modeli modeli, mocy i silników, które prawdopodobnie będą zgodne z Stage V nie są jeszcze znane.

Więcej szczegółów powinno zostać udostępnionych przed europejskim debiutem nowej generacji ciągników Magnum, który nie powinien nastąpić wcześniej niż na targach Agritechnica, które odbędą się w listopadzie.

Case IH