Agrounia blokada drogi Nochowo
fot. www.facebook.com/projektAGROunia/

W niedzielę 1 marca rolnicy zrzeszeni w ramach ruchu Agrounia zablokowali drogę wojewódzką 432 pomiędzy Nochowem a Wyrzeką.

Powodem blokady przeprowadzonej przez rolników był martwy dzik, który od trzech dni leżał przy drodze i nie został usunięty przez odpowiednie służby w dobie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Dzik, który znalazł się przy drodze został potrącony przez samochód w dniu 28 lutego. Kierowca powiadomił o sytuacji policję, która jeszcze tego samego dnia przekazała informację odpowiednim służbom. Najpóźniej następnego dnia od dzika miał zostać pobrany materiał do badań przez lekarza weterynarii. Finalnie dzik powinien zostać usunięty z pobocza drogi, do czego jednak nie doszło.

Po kilku godzinach blokady drogi, na miejscu pojawiły się osoby z firmy, która powinna zająć się usunięciem dzika z pobocza. Ze względu na brak przystosowanego pojazdu (na miejsce podjechał samochód typu pickup), rolnicy nie zgodzili się przetransportowanie dzika. Dopiero, kiedy na miejscu pojawił się samochód przystosowany do takich działań, akcja dobiegła końca.

Źródło: www.facebook.com/projektAGROunia/