dopłaty bezpośrednie
fot. Fotolia

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w której udział wziął prezes, Jarosław Kaczyński oraz Beata Szydło i Mateusz Morawiecki.

Podczas konwencji padły jasne deklaracje, takie jak wzrost pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 roku, dwie ?trzynastki? dla emerytów oraz zrównanie poziomu dopłat bezpośrednich polskich rolników z dopłatami jakie otrzymują rolnicy z zachodniej Europy.

? Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu i chodzi nam o realny dobrobyt. Chcemy i musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa. Na koniec 2020 roku minimalna pensja w Polsce wynosić będzie 3000 złotych, a na koniec 2023 roku 4000 tysiące złotych ? powiedział Kaczyński.

? W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma dwie ?trzynastki?. Rolnicy otrzymają z kolei pełne dopłaty do hektara, na prawdziwie europejskim poziomie ? dodał Kaczyński.

? Dotrzymujemy słowa i to gwarancja tego, że nasze propozycje, o których dziś mówimy, będą zrealizowane. Wzrost wynagrodzeń to plan ambitny, ale możliwy. Będziemy w stawce krajów najszybciej rozwijających się. Wykorzystamy wszelkie środki, by wyrównać dopłaty dla polskich rolników. Musimy zrobić wszystko, aby polskie rolnictwo stało się dominujące w Unii Europejskiej ? stwierdziła z kolei Beata Szydło.

? Najważniejszy cel jest taki, aby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie. Idziemy w tym kierunki. Warto być Polakiem, to zobowiązuje ? powiedział premier, Mateusz Morawiecki.

PiS