fot. Youtube

Na początku problem polskiego rolnictwa dostrzegli producenci ziemniaków i warzyw i to oni jako pierwsi postanowili okazać swoje niezadowolenie.

W ten sposób zrodził się pomysł powstania Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw, które aktualnie działa na skalę globalną i do którego przyłączają się rolnicy działający w zupełnie innych segmentach rynku.

W przeszłości Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw organizowało już klika manifestacji. Teraz, wspierani między innymi przez sadowników i producentów trzody, po raz kolejny chcą zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa.

Manifestacja rolników odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 13:00 na Placu Konstytucji w Warszawie, skąd protestujący udadzą się pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Rolnicy w swoich planach nie uwzględniają wizyty w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ponieważ uważają, że nie ma to większego sensu.

Michał Kołodziejczak, prezes Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw zapowiada, że bez względu na to, kto weźmie udział w manifestacji, na pewno będzie o niej głośno.

? Będzie mięso u premiera na schodach rzucone. Będzie krew. Ten widok musi obiec całą Europę ? zapowiedział Kołodziejczak.

Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw