Ciągnik Steyr Konzept - Agritechnica 2019
fot. Steyr

W Hanowerze dobiegły targi rolnicze Agritechnica 2019. Liczby w postaci 2820 wystawców i ponad 450 tys. odwiedzających (w tym ponad 130 tys. z zagranicy) po raz kolejny podkreśliły istotną rolę tego wydarzenia w branży rolniczej.

W 2019 roku przewodnim hasłem targów Agritechnica było: Globalne rolnictwo – odpowiedzialność lokalna i koncentrowało się na bieżących wyzwaniach stojących przed rolnictwem, takich jak zwiększenie wydajności, ochrona klimatu, ochrona środowiska i ochrona zasobów na całym świecie. Agritechnica 2019 koncentrowała się także wokół procesów napędzanych przez digitalizację, automatyzację i robotykę.

Ponad 450 tys odwiedzających (łączni z szacunkami za ostatni dzień) podkreśliły atrakcyjność targów Agritechnica 2019 na całym świecie i pokazały, że są one globalnym miejscem spotkań społeczności rolniczej.

Odwiedzający byli również bardzo zadowoleni z oferty tegorocznej edycji targów, co pokazały wyniki ankiety. Ponad 320 tys odwiedzających stwierdziło w niej, że ekspozycje targowe zostały bardzo dobrze zaprezentowane.

Agrarheute