Michał Kołodziejczak Agro Unia Jan Krzysztof Ardanowski
fot. Jan Krzysztof Ardanowski

Ruch Agro Unia od dłuższego czasu prowadzi działania mające na celu wprowadzenie zmian w polskim sektorze rolnym.

Członkowie stowarzyszenia są niezadowoleni z obecnej sytuacji w polskim rolnictwie i chcąc wyrazić swoje niezadowolenie, wielokrotnie organizowali liczne protesty i przedstawiali ministrowi rolnictwa ? Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu listę postulatów, które ich zdaniem są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania sektora rolnego.

Dotychczasowe próby rozmów nie przyniosły jednak żadnych konkretnych rezultatów. W przeszłości lider Agro Unii – Michał Kołodziejczak, wielokrotnie krytykował działania resortu rolnictwa kierowanego przez ministra Ardanowskiego. Ten z kolei nie pozostawał dłużny, podważając kompetencje i autentyczność osób zaangażowanych w projekt Agro Unia.

Niewykluczone, że po wielu miesiącach burzliwych relacji na linii Agro Unia – minister rolnictwa, wreszcie uda się wypracować nić porozumienia.

Podczas 29. Targów Rolniczo-Ogrodniczych, które odbywały się od 25-26 maja Kościerzynie, doszło do spotkania Michała Kołodziejczaka z ministrem Ardanowskim, który podzielił się krótką relacją w mediach społecznościowych.

Facebook Jan Krzysztof Ardanowski

1 KOMENTARZ