Krone certyfikat AEF
fot. Krone

Firma Krone poinformowała w oficjalnym komunikacie, że jest pierwszym producentem pras do balotów okrągłych, który otrzymał certyfikat AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) za wdrożenie TIM (Tractor Implement Management) w swoich prasach Fortima, Comprima i VariPack.

Certyfikat jest oficjalnym potwierdzeniem, że prasy zwijające Krone są zatwierdzone i mogą kontrolować ciągnik. Technologia zamienia ciągnik z prasą w jedną jednostkę operacyjną, dzięki czemu prasy zwijające Krone są jeszcze bardziej wydajne.

Integracja sprawia, że prasa i ciągnik współpracują ze sobą: gdy tylko komora beli zostanie napełniona, ciągnik zostaje zatrzymany przez TIM. Następnie siatka jest wprowadzana do komory, a po zakończeniu owijania tylne drzwi otwierają się i bela jest rozładowywana. 

W ostatnim kroku drzwi ponownie się zamykają. Wszystkie te funkcje są wykonywane automatycznie i kontrolowane przez TIM. W rezultacie przystanki do rozładunku beli są krótsze, a przepustowość prasy jest jeszcze bardziej zwiększona. 

Dzięki temu, że wszystkie procesy przebiegają dokładnie w ten sam sposób, prasa wytwarza spójne i jednolite bele o maksymalnej gęstości. Ponadto technologia ta wyraźnie zmniejsza obciążenie operatora, ponieważ kierowca ciągnika może skoncentrować się na rzeczywistej jeździe.

? Certyfikat AEF po raz kolejny pokazuje, że cyfryzacja postępuje i nabiera coraz większego znaczenia w branży ? stwierdził Jan Horstmann, szef działu rozwoju systemów elektronicznych w Krone.

? Gdy ciągnik i prasa łączą się ze sobą, prasa pracuje jak maszyna samobieżna, co skutkuje zwiększoną wydajnością. Kolejną kluczową cechą naszych pras jest uniwersalny interfejs, który pozwala im komunikować się ze wszystkimi markami ciągników, które posiadają certyfikat TIM wydany przez AEF ? dodaje.

Źródło: www.gruppe.krone.de