Prezydent Andrzej Duda
fot. MRiRW

Przed paroma dniami, Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowych stawek podatku VAT, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

Wśród towarów, w przypadku których wzrost podatku VAT miałby nastąpić z 8 do 23% znajdują się między innymi leki weterynaryjne.

Konsekwencje takiego działania ponieśliby nie tylko właściciele psów i kotów, ale cała branża produkcji zwierzęcej i przetwórczej. 

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu Narodowej Wystawy Rolniczej, która odbywa się w Poznaniu, zapowiedział że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne.

? Pojawiają się informacje, że VAT na leki weterynaryjne z 8 do 23%, a więc o 15%. Nie zgodzę się na podwyższenie VAT na leki weterynaryjne, bo to ugodzi w polskie rolnictwo, ugodzi w hodowców zwierząt, ugodzi także w zwykłych ludzi, bardzo często starszych ludzi, którzy mają swoich pupili, zwierzęta i często już dzisiaj z trudem są w stanie podołać kosztom opieki weterynaryjnej nad nimi. Uderzy wreszcie w schroniska dla zwierząt, które są naprawdę bardzo ważne ? poinformował prezydent Polski.

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej