pułapki w polu kukurydzy
fot. KPP Mława

Komenda Powiatowa Policji w Mławie, ostrzega rolników przed masowymi awariami sieczkarni, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego oraz działdowskiego.

Od pewnego czasu na terenie wyżej wymienionych powiatów, ktoś przywiązuje do kolb lub łodyg kukurydzy metalowy pręt lub śrubę, które powodują poważne awarie sieczkarni.

Ostatnie tego typu zdarzenia odnotowano na przełomie sierpnia i września w miejscowości Szreńsk i Kosiny Stare. W obu przypadkach sprawca działał w identyczny sposób, przymocowując element metalowy na łodydze kukurydzy, w efekcie czego, w trakcie koszenia doszło do uszkodzenia elementów tnących w sieczkarni.

Rolnicy nie mają wątpliwości, że ostatnie wydarzenia nie są dziełem przypadku. Zastanawiające jest dla nich jednak to, jakie motywy kierują sprawcy bądź sprawcom tego typu zdarzeń.

? Nie ma wątpliwości, że ktoś robi to w sposób celowy. Aby sieczkarnia była w stanie zebrać taki pręt, musi być on zawieszony nad ziemią. Metal, który byłby przypadkowo rzucony na pole, nie wpadłby w zęby sieczkarni ? twierdzą rolnicy. 

KPP Mława

4 KOMENTARZE

  1. Sprawa jest prosta. Tak wygląda likwidacja konkurencji… niestety ale ludzie którzy zajmują się usługami sami sobie takie rzeczy robią… do czego to doszlo żeby sprzęt za miliony jeden drugiemu niszczył. Szanujmy się.

  2. Proszę odnaleźć portal Nasza Mława na fb a nastepnie ten artykuł i poczytać komentarze. Prawdopodobnie myśliwy ktory zasiada w rewizyjnej w ZO Ciechanów. No ładnie

  3. Mława i wszystko jasne, to atak konkurencji ze strony Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Sulęcic, w zeszłył tygodniu atakowali Maszynohurt o brak tremblinek do kombajnów.